SYSTEM pCO
www.arsystem.pl << powrót

 

| pCO 1 | pCO 2 | pCO B | pCO C | pCO T32 | pCO XS | pCO TERMINAL | pCOe rozszerzenie pCO | µC2 | pGD | I/O kontrola parametrów | Sieć LON WORKS | Sieć pLAN | Opcje do regulatorów | Interfejs do nawilżaczy | Akcesoria | Programowanie EasyTools | Programowanie EasyBuilder | Dokumentacje z oficjalnej strony firmy CAREL |

 

Programowanie EasyTools


Carel zaopatruje sterowniki pCO w standardowe oprogramowanie aplikacje, specjalnie zaprojektowane do wspólnych kontroli wymaganych w zamrażaniu i sektorze klimatyzacji. Standardowe programy są natychmiast użyteczne dla kierowania dużą liczbę aplikacji, opartych na profesjonalizmie i wiedzy techników CAREL np.:
- Klimatyzacja
- Modułowe chillery z śrubą lub pół - hermetyczne (programy kompresujące)
- Zestawy wielosprężarkowe
- Centrale klimatyzacyjne
- Centrale dachowe Roof Top
- Klimatyzacja pomieszczeń (klimakonwektory)

Standardowe oprogramowanie (aplikacje) zaspokajają najbardziej potrzebujących , niemniej jednak CAREL rozwinął EasyTools System . Rozwój oprogramowania pozwala na nieskończony zasięg ustawień: zrobionych z prostych modyfikacji i standardowych aplikacji, do kompletnego rozwoju kontroli algorytmu i panelu użytkownika . Carel dostarcza szeroki zasięg makr - klocki rozwijające nawet złożone funkcje . Elementy zostały testowane i doskonalone , mogą być używane do konstruowania oprogramowania. W dodatku, każdy użytkownik może definiować ich własną bibliotekę funkcji, robiąc kompilację oprogramowania w prosty i bezpieczny sposób. Istota oparta jest na testowaniu modułu.
Autonomia rozwoju w końcu gwarantuje prywatność końcowego oprogramowania, pozwalając użytkownikowi tworzyć nowatorskie i specjalne aplikacje.

Korzyści z Systemu EasyTools to:
- Natychmiastowa dostępność oprogramowania
- Zredukowane koszty i czas ( czasami to zera, dostępność standardowych aplikacji)
- Solidność
- Kompletna elastyczność i kompatybilność
- Szybki rozwój.

System EasyTools ofiarowuje możliwość tworzenia oprogramowania (aplikacji) i natychmiast transportuje do serii urządzeń pCO . Pozwala użytkownikowi wybrać najlepsze możliwe rozwiązanie .
 

 

 

Rozwój systemu EasyTools zawiera cztery główne środowiska (narzędzia):

- WinCad

WinCad jest środowiskiem do kontroli algorytmów programowalnych sterowników serii pCO .
Rozwój projektu WinCad składa się z klocków o określonych funkcjach , które mogą być łączone razem , tworząc pożądaną, działającą logikę.
Klocki stworzone przez Carel wykonują elementarne funkcje, takie jak :
- Operacje logiczne;
- Operacje matematyczne;
- Stopery;
- Zarządzanie wejść i wyjść;
Oraz szczególnie złożone funkcje, zawierające:
- Program kompresujący, rotacje;
- Zarządzanie czasem pracy urządzeń;
- Zarządzanie nawilżaczami powietrza ;
- Zarządzanie elektronicznymi zaworami .
Użytkownik może przekształcać ich własny określony algorytm do modułów.


 

 


- WinMask

WinMask jest środowiskiem tworzącym kompletne zarządzanie panelem (interfejsem) użytkownika.
Używany język jest częściowo graficzny i częściowo tekstowy . Użytkownicy mogą tworzyć i modyfikować kolejności ekranów na panelu użytkownika. Kompletne zobrazowane dane oraz wejścia i wyjścia .
Integracja z użytkownikiem paneli jest elastyczna, dzięki kompletnemu przystosowaniu ekranów i klawiatury.

Grafika panelu może być, alfanumeryczna , graficzna oraz wyświetlacz LCD .
WinMask pozwala użytkownikowi interfejsu tworzyć szybko i łatwo, nawet bez tworzenia kontrolnych algorytmów.


 


- WinSim


WinSim jest środowiskiem umożliwiającym testowanie i symulację aplikacji stworzonych w programach WinCad i WinMask. Komputer może być użyty do testowania operacji , kontroli algorytmów i panelu użytkownika . Funkcje WinSim zawierają zarządzanie wejść i wyjść, z symulatora użytego dla końcowego testowania oprogramowania z możliwością sprawdzania ekranu przez drukowanie i sprawdzanie wysyłanej wiadomości przez SMS.


- WinNet


WinNet jest graficznym środowiskiem pozwalającym na wymianę informacji między sterownikami z serii pCO , sterownikami aria, sterownikami do zaworów elektronicznych i użytkowników miejscowej sieci łączonej w pLAN .
Sterowniki serii pCO mogą być łączone razem z miejscową siecią , pozwalającą na dostęp do parametrów dzielonych między jednostkami . WinNet może być używany do graficznej kontroli struktury miejscowych sieci pLAN . Sprawdza jak duże i które jednostki są obecne i które zmienne danej jednostki powinny być przesyłane lub otrzymywane . WinNet tworzy pliki które są pobierany do sterowników w sieci pCO , z programów WinCad i WinMask . Konfiguracja sieci może być łatwo modyfikowana gdy dołączone zostaną nowe sterowniki powstające w instalacji.
 
- WinFace


WinFace jest środowiskiem używanym do tworzenia nowych aplikacji dla oprogramowania .Modyfikuje istniejące projekty i przystosowuje panel użytkownika . Dla nowych projektów program może przenieść oprogramowanie do wybieranych aplikacji , oraz rozwinąć interfejs użytkownika .
WinFace pozwala na tworzenie klawiatury pomocniczej , która jest użyteczna w oprogramowaniu . WinFace może być używany do tworzenia związków z innymi programami systemu EasyTools: WinCad, WinMask, WinSim i WinNet.


 


- WinLoad


WinLoad pozwala pliki w WinMask, WinCad lub WinNet przenieś do sterowników serii pCO . W dodatku, oprogramowanie sprzętowe sterownika może być aktualizowane. WinLoad może kopiować konfigurację parametrów i przenosić do innej jednostki.
Wpisane dane mogą być przenoszone przez zdalny modem lub klucz..


 

 

<<< wstecz

gora ^